Uczulenie na spermę nie jest chorobą, którą łatwo rozpoznać, ponieważ jej objawy bardzo często są podobne do infekcji intymnej. Na szczęście mężczyzn, taką przypadłość można skutecznie leczyć. Jak objawia się uczulenie na nasienie partnera i jak się leczy alergię?

 

Jakie są objawy uczulenia na nasienie partnera?

Bardzo często jest tak, że kobiety nawet nie są świadome, że alergię może wywoływać nasienie ich partnera. Głównym powodem tego jest fakt, że objawy są niezwykle podobne do stanów zapalnych skóry, czy też chorób wenerycznych. Pierwsze oznaki alergii pojawiają się tuż po stosunku lub maksymalnie do godziny po jego odbyciu. Do najczęstszych objawów tej przypadłości zaliczyć można swędzenie, pieczenie, białe upławy i wysypkę.

 

Jak się leczy uczulenie na nasienie partnera?

Alergia na nasienie partnera może się z czasem pogłębiać lub też całkowicie i samoistnie zniknąć, co występuje w przypadku większej ilości kobiet. Istnieje także możliwość zmniejszenia dyskomfortu poprzez używanie prezerwatywy. Można także wybrać stosunek przerywany bądź mniejszą ilość stosunków. W niektórych przypadkach będzie jednak konieczne leczenie u ginekologa, które będzie polegało na dwóch metodach. W jednej z nich lekarz będzie co 20 minut wstrzykiwał do pochwy coraz mniej rozcieńczonego nasienia. W przypadku drugiego sposobu kobiecie wstrzykuje się do pochwy niewielką ilość spermy w odstępach kilkutygodniowych.