Sporadyczny spadek sprawności seksualnej to normalne zjawisko, którym nie warto się przejmować. W końcu każdy może być czasami zmęczony lub zwyczajnie nie mieć ochoty na zbliżenie. Gorzej jednak jest wtedy, gdy sytuacja się powtarza.

Obniżenie jakości współżycia

Wyrozumiała partnerka z pewnością nie będzie robić z tego problemu, ale warto mieć na uwadze, że obniżenie jakości współżycia prędzej czy później na pewno odbije się na związku. Popularne przyczyny obniżenia sprawności seksualnej to przede wszystkim choroby (miażdżyca, cukrzyca, zaburzenia hormonalne, stwardnienie rozsiane), uboczny efekt stosowania niektórych leków, spożycie dużej ilości alkoholu oraz stres i przepracowanie.

Preparaty, które umożliwią ci odbycie normalnego stosunku

Jeżeli więc taka sytuacja wystąpi u ciebie kilka razy – szczególnie w krótkich odstępach czasu – powinieneś poszukać jej przyczyny i zastosować preparaty, które umożliwią ci odbycie normalnego stosunku. Około 80% mężczyzn, którzy wypróbowali preparat Kamagra, przyznaje, że osiągnęło dzięki niemu erekcję. Warto również zadbać o higienę snu i nie zabierać do sypialni pracy i telefonu komórkowego. Miejsce to powinno kojarzyć się wyłącznie ze spaniem oraz wspólnym relaksem. Pamiętaj jednak, że czasami nawet najlepszy środek na potencję może okazać się niewystarczający. W takiej sytuacji powinieneś udać się do specjalisty i poinformować go o swoim problemie. Wówczas zaleci ci wykonanie badań, dzięki którym będzie można poznać dokładną przyczynę obniżenia sprawności seksualnej. To natomiast umożliwi rozpoczęcie prawidłowego leczenia, co w dłuższej perspektywie czasu pozwoli ci cieszyć się udanym związkiem.