Choroba wdowia, jak mówi się na zespół Kehrera, to zaburzenie seksualne, o którym bardzo rzadko się wspomina. Najczęściej dotyka ona kobiety, które przez dłuższy czas nie są zaspokajane w łóżku, co w konsekwencji rzutuje na to, że cierpią z tego powodu. Zespół Kehrera to jednak zaburzenie, z którym można sobie poradzić. Jak to zrobić?

 

Czym jest zespół Kehrera?

Jest to bardzo specyficzne zaburzenie seksualne, które dotyka tylko i wyłącznie kobiety. Warunkiem musi być jednak to, aby przez dłuższy czas nie były one zaspokajane seksualnie. Dlatego też bardzo rzadko się o tej chorobie wspomina. 

 

Potrzeby kobiet niestety bardzo często schodzą na drugi plan i rzadko osiągają one orgazm, dlatego też potrafią go udawać. Mężczyznom natomiast trudno jest zaakceptować sytuację, w której nie są w stanie zadowolić swojej partnerki. To wpływa destrukcyjnie na ich ego, który jest podbudowywane dobrym stosunkiem. 

 

Jakie są przyczyny występowania zespołu Kehrera?

Choroba zazwyczaj dotyczy głównie młodych kobiet, które dopiero co zaczynają swoją przygodę z życiem seksualnym. Najczęściej są to te, które nie mają żadnego partnera. Zaburzenie te może występować również u kobiet dorosłych. Nazwa choroba wdowia oznacza, że dotyka ona także wdowy. 

 

Do najczęstszych przyczyn występowania schorzenia Kehrera zaliczyć należy:

  • różnice w potrzebach seksualnych
  • zaburzenia seksualne u partnera
  • brak partnera
  • brak orgazmu u kobiety od dłuższego czasu
  • częste konflikty partnerów

 

Jak się leczy zespół Kehrera?

Objawy zespołu Kehrera mogą zostać zneutralizowane w momencie, gdy kobieta znów zacznie osiągać satysfakcję z uprawianego seksu. W każdym przypadku pomaga co innego, więc nie można uogólniać i wyróżniać sprawdzonych metod leczenia. Bardzo dużym wsparciem może okazać się wizyta u seksuologa, który pomoże partnerowi zrozumieć, gdzie leży problem i jak go naprawić. Terapia ma na celu uświadomienie partnerom, jak ważne są ich wzajemne potrzeby seksualne i w jaki sposób je spełniać.