Jeśli nie wiesz, gdzie znaleźć informacje o rozkładzie jazdy PKP z Dworca Kraków Główny oraz z innych przystanków kolejowych w Krakowie, ani nie wiesz, jak kupić bilet przez internet, wszystkie informacje znajdziesz poniżej. Wystarczy kliknąć w odpowiedni link, aby znaleźć informacje.

PKP KRAKÓW: ROZKŁAD JAZDY I WYSZUKIWARKA POŁĄCZEŃ

Aktualny rozkład z dworca Kraków Główny dostępny jest pod tym linkiem [kliknij]. Wystarczy zaznaczyć stację docelową, stację wyjazdu oraz planowaną datę i godzinę wyjazdu lub przyjazdu. Wyszukiwarka pokaże kilka wcześniejszych i późniejszych połączeń. Można też zaznaczyć dodatkowe opcje, jak przewóz roweru, rezerwacje miejsc sypialnych, czy jazdę bez przesiadek.

PKP KRAKÓW: KUPNO BILETÓW PRZEZ INTERNET

Podróżni od kilku lat mogą kupować bilet przez internet od głównych przewoźników, którzy kursują z Krakowa. Oto linki do serwisów sprzedażowych:

PKP InterCity (pociągi Pendolino, Expresy i TLK) – warto kupować bilet wcześniej, bo wtedy taniej się płaci. Bilety na dane połączenie jest dostępne na cztery tygodnie przed datą wyjazdu. Niestety nie można kupować biletu na podróż z przesiadkami, ale od niedawna dostępna jest opcja zakupu biletu na rower. Aby zrobić zakup, trzeba posiadać.

Przewozy Regionalne (pociągi osobowe) – Po wyszukaniu połączenia Serwis sam pokazuje nam najlepszą opcję cenową. Można kupować bilety na podróż z przesiadką. Dla niektórych banków płatność online jest zamknięta już na kilka godzin przed wyjazdem, więc warto kupować bilet odpowiednio wcześniej.

Zobacz także: PKP Kraków: kasy biletowe i automaty biletowe w Krakowie