Kraków jest tym z naszych miast, o których słyszeli ludzie na całym świecie. Studiują tu nie tylko osoby z pobliskich miast, czy innych województw, ale również młodzi ludzie z zagranicy. Szczególnie dużą estymą cieszy się Instytut Bliskiego i Dalekiego Wschodu UJ, ale również wydziały i katedry oferujące inne studia nie mają powodów do narzekań. W końcu każdy chciałby dowiedzieć się, jaka jest Indonezja, inne państwa regionu azjatyckiego, ich kultura, polityka, gospodarka.

Kraków jest również popularny dlatego, iż na podstawie jego zabytków mamy sposobność zapoznać się z historią Polski, a jednocześnie jest ono miastem studenckim, co sprawia, że ma odpowiedni system komunikacyjny oraz tętni życiem cały rok. Taka sytuacja przyczynia się również do tego, iż w Krakowie znajdują się ośrodki różnych badań, nie tylko nad naukami humanistycznymi, lecz też ścisłymi, a także związanymi z innowacjami.

Jego atrakcyjność związana jest także z tym, iż jest to miasto papieskie, więc przybywa do niego bardzo wielu katolików, którzy chcieliby zobaczyć miejsca, z którymi związany był papież pochodzący z naszego kraju. W Krakowie odnaleźć możemy również zabytki przyrody, dlatego można stwierdzić, że w mieście tym każdy może znaleźć dla siebie jakieś ciekawe miejsce do zobaczenia oraz zwiedzenia.

Wszystkim wielbicielom przyrody, niesamowitych atrakcji historycznych i wyjątkowego klimatu dużego miasta z historią, możemy zarekomendować Kraków. Mnogość atrakcji oraz cudowni ludzie, którzy tu mieszkają i przyjeżdżają tworzą wyjątkowy klimat, który warto samemu poczuć. Już sam fakt, że studiuje tu aż 120 tysięcy osób (w istocie Instytut Bliskiego i Dalekiego Wschodu jest tylko cząstką studenckiego i akademickiego życia Krakowa) świadczy sam o sobie.