Jeśli ktoś myśli, że 31 grudnia 2017 w ostatni dzień roku krakowianie będą bawili się tylko na Rynku Głównym, to się myli. Miasto zaplanowało aż cztery imprezy plenerowe w czterech dzielnicach. Poza rynkiem zaszalejemy również w Podgórzu, w Nowej Hucie oraz w Tauron Arenie. W każdym miejscu czekają nas inne atrakcje, więc dla każdego znajdzie się coś miłego.

Jeśli nie macie jeszcze planów na sylwestra, nie chcecie wynajmować ani domku w górach, ani wydawać kilkuset złotych na sylwestra w knajpie, a jednocześnie przejadły wam się domówki przy stole i telewizorze, sylwester plenerowy będzie jak najbardziej dobrym pomysłem. W Krakowie pobawicie się w czterech różnych miejscach.

Największa impreza będzie oczywiście, tradycyjnie już, na Rynku Głównym. W tym roku wystąpią Kasia Moś, Bovska, Olivia oraz Natalia Nykiel. Może być ciekawie – w końcu, poza Kasią Moś, która zaśpiewa z pewnością coś innego, niż zachętę do ubezpieczenia samochodu, gwiazdy nie są znane, więc czeka nas muzyczna wyprawa w klimaty, których nie znamy radia i telewizji, a nawet jeśli, niekoniecznie je kojarzymy. Wbrew temu, co widzicie na obrazku powyżej, imprezy na Rynku Główny w Krakowie nie zakończy pokaz sztucznych ogni – już po raz kolejny odbędzie się pokaz świateł, co nam osobiście bardzo się podoba.

Jeśli chcemy sylwestra spędzić plenerowo, nie musimy udawać się do centrum miasta. Z imprezą czeka również Rynek Podgórski. Tam publiczność do zabawy będzie zachęcał prowadzący koncert Wojciech Pijanowski – ten sam, który w latach dziewięćdziesiątych prowadził teleturniej Koło Fortuny. Wystąpią Krystyna Prońko, L.U.C. oraz Boba Jazz Band – bardzo sympatyczny krakowski zespół jazzowy.

W Nowej Hucie przy Teatrze Ludowym impreza będzie utrzymana w klimacie mniej jazzowym, za to bardziej swingowym. Waldemar Domański i Michał Wasilewski stoczą pojedynek didżejski przygrywając nam muzyką nową, jak i starszą.

Młodsi, jeśli nie lubią klimatów, które będą panowały w tych trzech miejscach, mogą udać się do hali w Czyżynach. Tam będzie królował hip hop. Pamiętajcie jednak, ze z ulicy tam nie wejdziecie, ponieważ wstęp do Tauron Areny będzie biletowany.